Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Postranní lišta

V současné době pracujeme na aktualizaci metodik ke standardu Handicap Friendly. Aktualizované metodiky budou zveřejněny během roku 2022 na tomto portále.

Prozatím najdete aktuální verzi příručky Rovný přístup - Standard Handicap Friendly ke stažení na portále Informace pro knihovny


Tisk/export
(TXT, PDF, ODT, EPUB)


Obsah

Úvod

Standard Handicap Friendly

Metodiky

Osoby se sluchovým postižením

Další metodiky

Příklady dobré praxe

hf:sluch:integrace
 

8. Integrace

(8) Knihovna přátelská k uživatelům svými aktivitami podporuje integraci osob se specifickými potřebami do majoritní společnosti a zlepšování jejich vzájemné komunikace a soužití.

 
  • Ve svých prostorách nabízí knihovna svým návštěvníkům základní „osvětové“ informační letáky o komunikaci s neslyšícími pro majoritní společnost (prstová abeceda, základní znaky – komunikace s neslyšícím a nedoslýchavým, komunikace v doprovodu tlumočníka16).
  • Nabízí (nebo zprostředkovává informace o nich) kurzy znakového jazyka.
  • Knihovna hostí představení neslyšících umělců (např. Divadlo Neslyším, Zavři uši apod.), koncerty tlumočené do znakového jazyka, knižní představení DiFa JAMU, storytelling a literární tvorba ve znakovém jazyce nebo psaná neslyšícími.
  • Ve svých prostorách má knihovna regál/panel/nástěnku s informacemi o neslyšících pro slyšící populaci, nabídku knih týkajících se problematiky neslyšících i obecně problematiky lidí s postižením.

Příklady dobré praxe:

Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě, Krajská knihovna Karlovy Vary, Knihovna města Hradce Králové aj.


Při plánování a přípravě integračních aktivit nezapomeňte také na požadavky Univerzální metodiky.

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací
hf/sluch/integrace.txt · Poslední úprava: 2020/10/02 00:32 autor: eva