Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


ndk:konkretni_knihu

Hledání knih podle názvu

Konkrétní knihu můžete v NDK-DNNT hledat dvěma způsoby, a to pomocí:

Pole Hledat

Součástí každé stránky v NDK je “obecné” pole Hledat, pomocí něhož můžete vyhledávat přímo v textech digitalizovaných dokumentů, ale také v názvech dokumentů, autorech dokumentů, ISBN knih atd.

Na úvodní stránce NDK toto hledání najdete ve středu stránky. Uvnitř digitální knihovny (ať už si prohlížíte konkrétní dokument, vybíráte ročník periodika nebo jste v přehledu výsledků vyhledávání) je pak vždy v záhlaví stránky.

NDK - pole Hledat NDK - pole Hledat NDK - pole Hledat NDK - pole Hledat

Název hledané knihy zadejte do tohoto vyhledávacího pole. Během psaní vám digitální knihovna pomocí “našeptávače” průběžně nabízí dokumenty, které se svým názvem shodují s textem, jenž do vyhledávacího pole píšete. Pokud v nabídce vidíte hledaný titul, stačí na něj kliknout.

NDK - hledání knih v obecném vyhledávacím poli

Do výsledků vyhledávání se mohou dostat i dokumenty s jiným názvem, u nichž se hledaná slova nacházejí přímo v textu dokumentu.

NKD - výsledky hledání


Pokročilé hledání

Využít můžete i pokročilé hledání. Odkaz na něj najdete vždy ve výsledcích vyhledávání v horní části obrazovky.

NDk - pokročilé vyhledávání

V pokročilém hledání vyberete hledání podle názvu a do vyhledávacího pole zapíšete název konkrétního díla (např. Povídky pro malé starožitníky):

NDK - zadání v pokročilém vyhledávání

Výsledkem jsou nyní díla, kde se hledaná slova nacházejí skutečně v názvu dokumentu:

NDK - výsledky pokročilého vyhledávání

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací
ndk/konkretni_knihu.txt · Poslední úprava: 2020/10/28 19:31 autor: karolina