Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


ndk:uvod

Úvod

Národní digitální knihovna (NDK) je v současné době jednou z nejrozsáhlejších digitálních knihoven v České republice. Obsahuje více než 65 milionů naskenovaných stran z více než 220 000 digitalizovaných dokumentů. Naleznete zde zejména knihy, noviny, časopisy vydané na českém území od 19. do 21. století. Z NDK můžete čerpat informace pro své studium, psaní různých školních prací, ale také pro své záliby a koníčky.

Do Národní digitální knihovny můžete vstupovat prostřednictvím Národní knihovny ČR a Moravské zemské knihovny, obsah obou digitální knihoven se může mírně lišit:

Národní digitální knihovna obsahuje dokumenty s různou mírou dostupnosti a tím i odlišnou nabídkou služeb:

  • veřejné dokumenty - přístupné jsou bez omezení
  • díla nedostupná na trhu - z velké části jsou přístupná přihlášeným uživatelům i z domova
  • neveřejná díla - přístupná jsou jen z počítačů NK ČR, částečně též z počítačů Moravské zemské knihovny

Na těchto stránkách najdete mimo jiné také základní informace, jak můžete v NDK vyhledávat, co vše můžete s dokumenty nalezenými v NDK dělat, jak získat přístup k dílům nedostupným na trhu atd.

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací
ndk/uvod.txt · Poslední úprava: 2021/12/27 18:05 autor: karolina