Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


ndk:co_vse_je_v_ndk-dnnt_dostupne

Co je přístupné


Po kliknutí na tlačítko NDK - tlačítko Procházet knihovnu na vstupní stránce NDK se zobrazí všechny dokumenty, které jsou součástí digitální knihovny.

NDK obsahuje digitalizované dokumenty s různou mírou dostupnosti:

Bez omezení si můžete v NDK prohlížet veřejné dokumenty.

Pro přístup k dílům nedostupným na trhu je nutné se do NDK přihlásit, případně přijít do knihovny, která již nabízí terminálový přístup k DNNT.

Jak získat přístup k neveřejným dokumentům.


Filtr Dostupnost

Pomocí filtru Dostupnost si můžete NDK upravit tak, aby vám ukazovala pouze ta díla, k nimž se reálně můžete dostanete.

Možnost pracovat s filtrem Dostupnost máte vždy ve výsledcích vyhledávání v digitální knihovně. Vidíte ho také ve chvíli, kdy jste po přihlášení vstoupili do celé digitální knihovny pomocí tlačítka NDK - tlačítko Procházet knihovnu.

NDK - filtr Dostupnost


V bloku Dostupnost můžete zvolit vždy jen jednu volbu.

Na následujících obrázcích vidíte, že že nabídka v bloku Dostupnost liší podle toho, zda NDK využíváte jako anonymní uživatel či se se již přihlásili a máte přístup i k dílům nedostupným na trhu.

Přihlášeným uživatelům v NDK přibyla navíc možnost Všechny dostupné dokumenty. S její pomocí si v digitální knihovně zobrazíte skupinu dokumentů, do níž patří díla veřejná a díla nedostupná na trhu.

NDK - filtr Dostupnost NDK- filtr Dostupnost


Filtr Licence

Pomocí filtru Licence, respektive možnosti DNNT online si můžete v NDK zobrazit pouze díla nedostupná na trhu, k nimž se po přihlášení dostanete z domova prostřednictvím vzdáleného přístupu.

Díky nabídce DNNT terminál získáte v NDK přehled o titulech, které jsou v režimu DNNT přístupné pouze z terminálů v knihovně.

Možnost pracovat s filtrem Licence máte vždy ve výsledcích vyhledávání v digitální knihovně. Vidíte ho také ve chvíli, kdy jste po přihlášení vstoupili do celé digitální knihovny pomocí tlačítka NDK - tlačítko Procházet knihovnu.

NDK - filtr Licence


V bloku Licence můžete zvolit vždy jen jednu volbu.

Na následujících obrázcích vidíte, že ikonka DNNT online v bloku Licence proměňuje podle toho, zda NDK využíváte jako anonymní uživatel či jste se do NDK již přihlásili .

NDK - filtr Licence NDK- filtr Licence


Aktivní fitry

V přehledu nalezených dokumentů pak v části Aktivní filtry vždy vidíte, které filtry aktuálně používáte. Nastavení Aktivních filtrů můžete v této obrazovce kdykoliv upravit a některý z aktivních filtrů odebrat nebo další filtr naopak ještě přidat.  NDK - aktivní filtry


Zrušení aktivních fitrů

Aktivní filtr zrušíte vždy kliknutím na jeho název v levé navigační liště. Tj. např. volbu zobrazovat Pouze veřejné můžete zrušit kliknutím na  NDK - zrušit filtr Pouze veřejné.

Pokud chcete smazat všechny aktivní filtry, stačí kliknout na  NKD - zrušit všechny aktivní filtry.

NDK - aktivní filtryNDK - zrušit aktivní filtry


Jakmile si z vyhledaných výsledků zvolíte konkrétní knihu, filtr Dostupnost nebo Licence (a ani jiné filtry) nemůžete v tu chvíli nastavovat.
V této situaci vám digitální knihovna nabízí pouze funkce, které souvisejí s využíváním vybraného dokumentu.
U periodik se ještě filtr Dostupnost může nabízet.

Náhled zobrazení konkrétní knihy, která je veřejným dokumentem. V tomto případě můžete využít všechny služby dostupné pro daný dokument. NDK - veřejný dokumument, kniha


Náhled zobrazení konkrétního periodika na úrovni přehledu ročníků. Zde je možnost dále digitalizované ročníky filtrovat na veřejné / neveřejné dokumenty. NDK - periodikum

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací
ndk/co_vse_je_v_ndk-dnnt_dostupne.txt · Poslední úprava: 2022/01/04 22:53 autor: karolina