Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


ndk:jak_k_nim_ziskam_pristup

Toto je starší verze dokumentu!


Jak získám přístup k neveřejným dokumentům?

NDK a NK ČR

Všechny neveřejné dokumenty (označené jsou NDK - zámek, neveřejné dokumenty) z NDK jsou dostupné ze zabezpečených počítačů v prostorách Národní knihovny ČR. Na těchto počítačích je možné dokumenty pouze prohlížet nebo samoobslužně tisknout.

NDK a MZK

Část neveřejných dokumentů může být přístupná také prostřednictvím digitální knihovny MZK, a to z počítačů Moravské zemské knihovny. Obsah NDK a digitální knihovny MZK je do určité míry shodný, nicméně existují dokumenty, které se nacházejí pouze v NDK nebo jen v digitální knihovně MZK.

NDK a jiné knihovny

V NDK naleznete také dokumenty, jejichž digitalizace proběhla v jiných knihovnách. Pokud jsou v NDK označené jako neveřejné, je velmi pravděpodobné, že byste k nim mohli získat přístup z počítačů knihovny, která tyto dokumenty do NDK dodala. Podmínkou samozřejmě je, aby tato instituce provozovala vlastní digitální knihovnu.

Důležitou informací je pak pro vás údaj “Místo uložení” v pravém sloupci při detailním zobrazení digitalizovaného dokumentu.

U časopisu Naše Polabí je velmi pravděpodobné, že bude přístupný v digitální knihovně Středočeské vědecké knihovny v Kladně z počítačů této instituce. Kinorevue pak bude v plném rozsahu přístupná v digitální knihovně NFA z počítačů Národního filmového archivu.

NDK - dokument ze Středočeské vědecké knihovny v Kladně

NDK - dokument z Národního filmového archivu

Tento web používá cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s ukládáním cookies do vašeho počítače. Také berete na vědomí, že jste si přečetli a porozuměli našim Zásadám ochrany osobních údajů. Pokud nesouhlasíte s odchodem z webu.Více informací
ndk/jak_k_nim_ziskam_pristup.1603055287.txt.gz · Poslední úprava: 2020/10/18 23:08 autor: karolina