Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


aks:moznosti_financovani

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
Poslední revizeObě strany příští revize
aks:moznosti_financovani [2019/09/20 08:39] – vytvořeno evaaks:moznosti_financovani [2019/09/27 13:21] linda
Řádek 1: Řádek 1:
-====== -#15 Dotační programy ====== +====== -#16 Možnosti financování ====== 
-Přechod na nový knihovní software lze financovat z více zdrojů. Kromě rozpočtu zřizovatele nebo sponzorských darů či dárcovských programů jsou to dotační programy. Využít lze zejména dotační programy VISK. V některých případech (např. na nejrůznější inovativní řešení) je možné využít také další typy dotačních programů (dotační programy EU aj.).+Přechod na nový knihovní software lze financovat z více zdrojů. Kromě rozpočtu zřizovatele nebo sponzorských darů či dárcovských programů lze využít dotační programy, zejména VISK. V některých případech (např. na nejrůznější inovativní řešení) je možné uvažovat i o dalších dotačních programech (napřevropských fondů).
  
 ===== - Dotační program VISK 3 ===== ===== - Dotační program VISK 3 =====
Řádek 17: Řádek 17:
 [[https://www.techsoup.cz/|TechSoup]] je dárcovský program Microsoftu, který je určen pro neziskové organizace. V rámci něj mohou tyto organizace pořídit běžný software (případně hardware) za zlomek běžné ceny. V programu jsou k dispozici nejen produkty Microsoftu, ale také dalších partnerů programu. Je možné pořídit operační systém, kancelářské balíky či další typy softwarů. U hardwaru pak jde o switche, počítače a další zařízení. [[https://www.techsoup.cz/|TechSoup]] je dárcovský program Microsoftu, který je určen pro neziskové organizace. V rámci něj mohou tyto organizace pořídit běžný software (případně hardware) za zlomek běžné ceny. V programu jsou k dispozici nejen produkty Microsoftu, ale také dalších partnerů programu. Je možné pořídit operační systém, kancelářské balíky či další typy softwarů. U hardwaru pak jde o switche, počítače a další zařízení.
  
-**Knihovny mohou program TechSoup využít pro pořízení softwaru na počítače pro uživatele** (nelze jej použít na počítače pro personál).+**Knihovny mohou program TechSoup využít pro pořízení softwaru na počítače pro uživatele** (nelze jej použít na počítače pro pracovníky).
  
 [[https://ipk.nkp.cz/programy-podpory/techsoup|Informace o programu TechSoup na portále Informace pro knihovny]] [[https://ipk.nkp.cz/programy-podpory/techsoup|Informace o programu TechSoup na portále Informace pro knihovny]]
Řádek 42: Řádek 42:
 </WRAP> </WRAP>
  
 +<-rozpocet_projektu|15. Rozpočet projektu^obsah|Obsah^vyber_softwaru|17. Výběr softwaru->
aks/moznosti_financovani.txt · Poslední úprava: 2019/10/06 08:05 autor: linda