Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


ndk:jak_k_nim_ziskam_pristup

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
ndk:jak_k_nim_ziskam_pristup [2020/10/18 23:08] – [NDK a jiné knihovny] karolinandk:jak_k_nim_ziskam_pristup [2020/10/18 23:09] (aktuální) karolina
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Jak získám přístup k neveřejným dokumentům? ====== ====== Jak získám přístup k neveřejným dokumentům? ======
  
 +\\
 ===== NDK a NK ČR ===== ===== NDK a NK ČR =====
 Všechny neveřejné dokumenty (označené jsou {{:ndk:zamek_neverejne.jpg?20|NDK - zámek, neveřejné dokumenty}}) z NDK jsou dostupné ze zabezpečených počítačů v prostorách [[https://www.nkp.cz|Národní knihovny ČR]]. Na těchto počítačích je možné dokumenty pouze prohlížet nebo samoobslužně tisknout.  Všechny neveřejné dokumenty (označené jsou {{:ndk:zamek_neverejne.jpg?20|NDK - zámek, neveřejné dokumenty}}) z NDK jsou dostupné ze zabezpečených počítačů v prostorách [[https://www.nkp.cz|Národní knihovny ČR]]. Na těchto počítačích je možné dokumenty pouze prohlížet nebo samoobslužně tisknout. 
 +\\ 
 +\\
 ===== NDK a MZK ===== ===== NDK a MZK =====
 Část neveřejných dokumentů může být přístupná také prostřednictvím [[http://www.digitalniknihovna.cz/mzk/|digitální knihovny MZK]], a to z počítačů [[https://www.mzk.cz|Moravské zemské knihovny]]. Obsah NDK a digitální knihovny MZK je do určité míry shodný, nicméně existují dokumenty, které se nacházejí pouze v NDK nebo jen v digitální knihovně MZK. Část neveřejných dokumentů může být přístupná také prostřednictvím [[http://www.digitalniknihovna.cz/mzk/|digitální knihovny MZK]], a to z počítačů [[https://www.mzk.cz|Moravské zemské knihovny]]. Obsah NDK a digitální knihovny MZK je do určité míry shodný, nicméně existují dokumenty, které se nacházejí pouze v NDK nebo jen v digitální knihovně MZK.
 +\\ 
 +\\
 ===== NDK a jiné knihovny ===== ===== NDK a jiné knihovny =====
 V NDK naleznete také dokumenty, jejichž digitalizace proběhla v jiných knihovnách. Pokud jsou v NDK označené jako neveřejné, je velmi pravděpodobné, že byste k nim mohli získat přístup z počítačů knihovny, která tyto dokumenty do NDK dodala. Podmínkou samozřejmě je, aby tato instituce provozovala vlastní digitální knihovnu. V NDK naleznete také dokumenty, jejichž digitalizace proběhla v jiných knihovnách. Pokud jsou v NDK označené jako neveřejné, je velmi pravděpodobné, že byste k nim mohli získat přístup z počítačů knihovny, která tyto dokumenty do NDK dodala. Podmínkou samozřejmě je, aby tato instituce provozovala vlastní digitální knihovnu.
ndk/jak_k_nim_ziskam_pristup.1603055287.txt.gz · Poslední úprava: 2020/10/18 23:08 autor: karolina