Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


aks:carove_kody

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
aks:carove_kody [2019/10/06 06:54] lindaaks:carove_kody [2020/09/24 12:59] (aktuální) epub
Řádek 18: Řádek 18:
  
  
-**Příklad kódu typu EAN 13:\\ +**Příklad kódu typu EAN 13:**\\ 
- +Exemplář s číslem //1// v knihovně, které bylo přiděleno předčíslí 45768, na obr. 1.
-** Exemplář s číslem //1// v knihovně, které bylo přiděleno předčíslí 45768, na obr. 1.+
  
 \\ {{:aks:ean13.png|Obr. 1: Kód EAN 13 (zdroj: archiv autorek)}} \\ \\ {{:aks:ean13.png|Obr. 1: Kód EAN 13 (zdroj: archiv autorek)}} \\
Řádek 43: Řádek 42:
   * **YYYYY** jsou číselná označení knihovních jednotek (zleva dorovnaná nulami).   * **YYYYY** jsou číselná označení knihovních jednotek (zleva dorovnaná nulami).
  
-**Příklad kódu typu Code39:** +**Příklad kódu typu Code39:**\\
 Exemplář s číslem //1// v knihovně, které byl přiděleno předčíslí 45768, na obr. 2. \\ Exemplář s číslem //1// v knihovně, které byl přiděleno předčíslí 45768, na obr. 2. \\
  
Řádek 62: Řádek 60:
   * [[http://glabels.org/|gLabels]] je software pro operační systém GNU/Linux určený pro tisk štítků vizitek a kódů. Nabízí jednoduché a intuitivní grafické rozhraní s velkým množstvím funkcí, lze v něm nadefinovat vlastní štítky nebo využít předpřipravené šablony.   * [[http://glabels.org/|gLabels]] je software pro operační systém GNU/Linux určený pro tisk štítků vizitek a kódů. Nabízí jednoduché a intuitivní grafické rozhraní s velkým množstvím funkcí, lze v něm nadefinovat vlastní štítky nebo využít předpřipravené šablony.
   * [[https://www.cstug.cz/|LaTeX]]((V češtině se vyslovuje [latech], v angličtině obvykle [leitek].)) je program určený pro sazbu a tisk textu, který obsahuje také makra pro tisk čárových kódů. Lze s ním pracovat v různých operačních systémech. Doporučujeme jej spíše pro ty, kdo už s programem LaTeX běžně pracují (LaTeX je mocný nástroj, ale jeho používání vyžaduje důkladnou přípravu).   * [[https://www.cstug.cz/|LaTeX]]((V češtině se vyslovuje [latech], v angličtině obvykle [leitek].)) je program určený pro sazbu a tisk textu, který obsahuje také makra pro tisk čárových kódů. Lze s ním pracovat v různých operačních systémech. Doporučujeme jej spíše pro ty, kdo už s programem LaTeX běžně pracují (LaTeX je mocný nástroj, ale jeho používání vyžaduje důkladnou přípravu).
 +  * [[https://app.print.avery.com/dpo8/app/target;ep=EUP;name=EU_cs/view?home&|Avery Design %%&%% Print]] je volně dostupný online nástroj pro tisk štítků a vizitek, který využívá předdefinované šablony pro štítky od společnosti Avery.
   * [[http://www.barcode-generator.de/V2/cs/barcode_seriennummern.jsp|Online generátor čárových kódů]] je online nástroj vhodný spíše pro testovací účely nebo pro tisk menšího počtu jednoduchých kódů (pro standardní tisk kódů v knihovnách se příliš nehodí).   * [[http://www.barcode-generator.de/V2/cs/barcode_seriennummern.jsp|Online generátor čárových kódů]] je online nástroj vhodný spíše pro testovací účely nebo pro tisk menšího počtu jednoduchých kódů (pro standardní tisk kódů v knihovnách se příliš nehodí).
  
aks/carove_kody.1570337672.txt.gz · Poslední úprava: 2019/10/06 06:54 autor: linda